Има 26 гости присутни

Платени реклами

Ноќен живот

  • Фото: Македонска пејачка се разголе во теретана

    Деновиве младата македонска пејачка Зои Блаж (Зорица Блажева) се подготвува за снимање на новиот видеозапис. Таа редовно вежба за уште поквалитетни вокални способности, но и редовно тренира за уште посовршен изглед. Зад себе има неколку песни и настапи на македонската музичка сцена и можеме да признаеме дека одлично изгледа и прекрасно пее.

  • Вљубено срце - новата збирка песни на Ивана Поповска

    Сте се запрашале ли некогаш дали има млади поети во Пехчево,некои кои започнуваат да запишуваат со храброста на својата младост.Кога почнав да ја читам поетската збирка на Ивана Поповска дојдов до заклучок дека таа е една од тие поетеси во нашиот град,искрена,чиста со своите зборови, едноставна во своите чувства.Навидум пее за љубовта,но...

Анкета

Кој е виновен за блокадата на ЈКП „Услуга“ Берово

(12 Гласови)

91.7%   (11)
8.3%   (1)

Банер
Банер

Пријатели

Банер

Пријатели

Банер

Последни 5 Коментари


You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Платени реклами

Платени реклами - Туризам

Malesh-net Берово
Гоце со уште едно патешествие, овојпат го освои Истамбул
Вести - Занимливости
Напишано од Сребра Ѓорѓиевска   
Четврток, 30 Октомври 2014 19:23

Тој е страствен вљубеник во спортот на две тркала. За Гоце Шутевски од с.Русиново, Беровско (Република Македонија) не е важно каква марка е велосипедот. Само му треба идеја и слободно време за да тргне на своето наредно патување. Речиси секогаш сам вози велосипед, без разлика дали се тоа стотина или неколку илјадници километри. Нема планина, езерце во Македонија што не го свртел.

Повеќе...
 
Прометот на недвижнини во Штип зголемен; Даноци најбргу се плаќаат во Берово
Вести - Економија
Напишано од Ненад Мицов   
Среда, 29 Октомври 2014 18:11

И во криза, граѓаните даноците си ги плаќаат навреме. Најажурни годинава се беровчани, кои за девет месеци платиле 80% од доставените решенија за данок на имот. Освен во Берово, даноци бргу се плаќаат и во Пробиштип. Таму, граѓани и фирми досега платиле над 3 милиони денари, што е речиси 70% од вкупните побарувања. Во останатите општини...

Повеќе...
 
Нова надеж за Пехчево. Кадиица не е заборавена
Вести - Економија
Напишано од Даниела Такева   
Вторник, 28 Октомври 2014 14:01

Рудникот за бакар кај пехчевска Кадиица се враќа на сцена. Рускиот „Солвеј“ преку „Кадиица –метал“ ја сменија технологијата за добивање бакар од Кадиица, па во барањето за добивање концесија за експлоатација на бакарот, понудија комбинаран метод на експлоатација: површинско и подземно добивање бакар. Со овој начин на експлоатација, ќе се избегнат штетните влијанија врз животната средина, зашто се работело за затворен процес на работа.

Повеќе...
 
Дуел Наџински-Матеничарски на ТВ Стар
Вести - Политика
Напишано од Оливера Жежова   
Четврток, 30 Октомври 2014 19:07

За блокадата на ЈКП „Услуга“ од Берово конечно ќе се дискутира јавно. Во организација на ТВ Стар, дуел за проблемите и последиците од долготрајните кавги прифатија најдогворните,градоначалникот Драги Наџински и претседателот на Советот Јован Матеничарски. Сепак, Поради комплексноста на проблемот, во емисијата ке бидат поканети и други одговорни за работата на Услуга. Како можни учесници се...

Повеќе...
 
30.000 метри кубни ќе ги греат делчевци зимава
Вести - Други вести
Напишано од Даниела Такева   
Сабота, 25 Октомври 2014 00:00

Триесет илјади метри кубни за старт на грејната сезона на крајниот исток од државава. Толкава количина е испорачана до домовите на жителите и институциите, од нив околу 10 илјади метри кубни испорачале подружниците на Македонски шуми во Делчево и Берово, а останатите количини се обезбедени од приватните сопственици на дрва. Ниските температири, деновиве, ги дочекаа подготвени жителите, па грејната сезона во Малешевијата и...

Повеќе...
 
Учениците од ООУ “Дедо Иљо Малешевски“ од Берово ја поддржаа акцијата “Македонија без отпад“
Вести - Образование
Понеделник, 27 Октомври 2014 16:17

Учениците и вработените во ООУ “Дедо Иљо Малешевски“ од Берово и оваа година се вклучија во акцијата “Македонија без отпад“ која беше реализирана на територијата на целата Македонија. Во акцијата беа вклучени централното училиште како и сите подрачни училишта во селските населби каде беа спроведени повеќе еколошки активности со...

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Платени реклами

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Време

Malesh net EXCLUSIVE

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Мојата чудна земја - Берово

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Facebook Like skripta

Get AddThis Spodeli - levi

Најава
Затвори