Има 108 гости присутни

Платени реклами

Платена политичка програма

Банер
Банер
Банер
 • (Видео) Зоран Заев на средба со граѓаните на Берово

  Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска го  посети малешевскиот регион ,каде што оствари средби со граѓаните на Русиново и Берово.Зоран Заев во посетата на Берово беше придружуван од претседателот на општинската организација на...

 • ГРОМ ги промовираше кандидатите за пратеници

  На конвенција во Центарот за култура во Куманово, синоќа ГРОМ ги претстави кандидатите за пратеници во шесте изборни единици. Чедомир Саздовски, Виктор Цветковски, Штеријо Николов, Панчо Минов, Љупчо Настовски и...

Ноќен живот

 • EXCLUSIVE - 01

  Погледнете ја првата емисија “Малеш нет Exclusive“ во иднина оваа емисија ќе се емитува секоја недела на порталот малеш нет, емисијата е наменета за сите забавни збиднувања во Малешевијата. Во првата емисија главен аксцент е ставен на промоцијата на за празно место на Андеј Миске и зававите во Корзо кафе City Pub и LIve BS.

 • Фото: Андреј Миске сними спот за „Празно место“ на најубавите локации во Берово

  Пејачот и стилист, Андреј Миске, кој неодамна стана татко, покрај активниот приватен живот, не мирува ниту на музички план. Имено, тој сними спот за песната „Празно место“, на како што вели најубавите места во Берово.

Цикара компјутери

Пријатели

Банер

Пријатели

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Банер

Платени реклами

Платени реклами - Туризам

Malesh-net Берово
(Видео) Св Архангел Михаил во Берово, со нов параклис
Вести - Религија
Напишано од Даниела Такева   
Сабота, 19 Април 2014 17:00

Верниците помогнаа манастирот „Св.Архангел Михаил“ во Берово да добие параклис или зимска црква. Овде и во текот на најстудените денови, што е карактеристика на Малешевијата, молитвата од монахињите ќе се одвива непречено и наместо...

Повеќе...
 
(Видео) За Велигден туристичка екплозија во Берово
Вести - Туризам
Напишано од Даниела Такева   
Петок, 18 Април 2014 20:49

Малешевијата дава инспирација и енергија за познатиот македонски академски сликар Петар Попчев, кој се враќа веќе 5 пат да твори во оваа уникатна и недопрена малешевска природа. За него Берово е како малите италијанските познати туристички места, но тој, секогаш Малешевијата ја става на прво место.

Повеќе...
 
Внимавајте на опасни инсекти, веќе ги има - насекаде
Вести - Други вести
Напишано од Сашо Ѓеров   
Вторник, 15 Април 2014 19:59

Природата и високите температури носат сезонска опасност од крлежи и инсекти. Ги има секаде и опасни се за сите. Конкретно крлежите се причина за појава на многу опасни болести, доколку при укасувањето тие целосно не се отстранат од укасаното место, нешто што се прави исклучиво во здравствена установа.

Повеќе...
 
(Видео) Зоран Заев на средба со граѓаните на Берово
Платена политичка програма - СДСМ Берово - Платена политичка програма
Напишано од Јане Мамучевски   
Сабота, 19 Април 2014 16:32

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска го  посети малешевскиот регион ,каде што оствари средби со граѓаните на Русиново и Берово.Зоран Заев во посетата на Берово беше придружуван од претседателот на општинската организација на...

Повеќе...
 
ВМРО-ДПМНЕ ОДРЖА МИТИНГ ВО БЕРОВО
Вести - Политика
Напишано од Јане Мамучевски   
Петок, 18 Април 2014 14:04

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, заедно со претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов синоќа  од Берово побараа уште еден мандат. На митингот Иванов истакна дека граѓаните поддржувајќи ја неговата програма и програмата која ја понуди ВМРО-ДПМНЕ, покажале дека сакаат европска и евроатлантска Македонија.

Повеќе...
 
Во Источниот регион, Иванов води со 16.200 гласови пред Пендаровски
Вести - Политика
Напишано од Зоран Двојаковски   
Понеделник, 14 Април 2014 17:28

Во Источниот регион, Ѓорге Иванов води со 16.200 гласови пред Стево Пендаровски, покажуваат официјалните, но не конечни резултати на ДИК. Според изборната комисија за Иванов гласале 56.628 граѓани, за...

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Вести Македонија

Истекува обврската за носење зимска опрема за возилата
Истекува обврската за носење зимска опрема за возилата На крајот од овој ден, односно на полноќ, ќе истече обврската за носење зимска опрема за возилата без разлика на моменталните временски прилики. Инаку, сообраќајот вечерва се одвива без забрани и застои, по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание... ...

Повеќе... 17 Март 2014
(Видео) 24 лиценци за рурални подвижни аптеки
(Видео) 24 лиценци за рурални подвижни аптеки Подвижни аптеки за жителите во руралните средини. Министерството за здравство ќе додели 24 лиценци за вакви аптеки. Ова следува согласно последните измени на Законот за лекови и медицински помагала и тоа во места со најмногу 1.000 жители. Од оваа нова мерка директен бенефит ќе имаат над 266 илјади жители во... ...

Повеќе... 13 Март 2014
Неажурност блокира заштитна работилница
Неажурност блокира заштитна работилница Чистачка од Делчево, без канцеларија, само со средства за чистење и фирма за инвалидни лица, остана без надеж и во финансиски лавиринт, откако сметката и е блокирана з а радиодифузна такса. 10-месеци, 43 -годишната Јалдзка од Делчево, не знае како да ја одблокира сметката, ниту како да си подели плата од 3 илјади денари. ...

Повеќе... 07 Март 2014

Платени реклами

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Време

Чудесна земја - Малешевија

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Мојата чудна земја - Берово

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Facebook Like skripta

Get AddThis Spodeli - levi

Најава
Затвори